Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Kościański Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl muzyczny pt. Już nie zapomnisz mnie. Podczas koncertu w Kościanie wystąpi Tomasz Stockinger i w duecie z pianistą wykona najpiękniejsze piosenki filmowe okresu międzywojnia.
Koncert w Kościanie
Spektakl muzyczny, który zostanie wystawiony w Kościanie, stanowi wybór najpiękniejszych polskich piosenek kina przedwojennego. Recital utrzymany jest w rytmie, tak popularnych w tamtym okresie, tanga i walca, a wokaliście towarzyszy znakomity akompaniament pianisty. Wszystko to świetnie oddaje klimat dwudziestolecia międzywojennego, zachowując ówczesną elegancję i szyk, które w dzisiejszych czasach są już tylko wspomnieniem.
Wyborny jest też repertuar spektaklu. Od nostalgicznych utworów takich jak W małym kinie (muz. W. Szpilman, sł. L. Starski), przez komiczne i zawadiackie, takie jak Sexasapil (muz. H. Wars, sł. E. Schlechter) czy Zimny drań (muz. H. Wars, sł. L. Starski, J. Nel), po rozdzierającą serce Ostatnią niedzielę (muz. J. Petersburski, sł. Z. Friedwald). Widzowie usłyszą też oczywiście piosenkę, od której pochodzi nazwa całego spektaklu, czyli Już nie zapomnisz mnie (muz. H.Wars, sł.L.Starski) i wiele innych evergreenów sprzed niemal wieku. Koncert można nazwać hołdem złożonym wspaniałym polskim kompozytorom i autorom tekstów piosenek tworzącym przed wybuchem II wojny światowej. Są wśród nich takie znakomitości, jak np. Henryk Wars, Jerzy Jurandot, Jerzy Petersburski, Marian Hemar, Julian Tuwim, Ludwik Starski, Emanuel Szlechter. Jednocześnie recital przypomina o najwybitniejszych aktorach z tego okresu, czyli Eugeniuszu Bodo, Aleksandrze Żabczyńskim czy Antonim Fertnerze.
Spektakl muzyczny odbędzie się w KOK w Kościanie w sobotę 6 marca 2021 r. Start o godz. 18.00. Bilety w zależności od miejsca kosztują od 25 zł do 28 zł. Można je kupić w KOK w Kościanie od godz. 8.00 do godz. 15.30 oraz przed koncertem w sobotę od godz. 16.00. W celu rezerwacji miejsca należy kontaktować się z organizatorem, dzwoniąc na numer tel. 573 235 566.
O Tomaszu Stockingerze
Tomasz Stockinger jest aktorem teatralnym i filmowym. Grał w wielu produkcjach serialowych, np. Dom, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki, Matki, żony i kochanki, Przepis na życie. Dużą popularność zyskał dzięki roli Pawła Lubicza w najdłuższym polskim serialu – zarówno, jeśli chodzi o lata nieprzerwanej emisji, jak i liczbę odcinków – czyli serialu Klan. Wystąpił w wielu produkcjach kinowych, takich jak np.: Sto koni do stu brzegów Zbigniewa Kuźmińskiego (1978), Bez znieczulenia Andrzeja Wajdy (1978), Godzina „W” Janusza Morgensterna (1979), Znachor Jerzego Hoffmana (1981), Czwartki ubogich Sylwestera Szyszko (1981) czy Lata dwudzieste… lata trzydzieste… Janusza Rzeszewskiego (1983).
Tomasz Stockinger gra także w teatrze, w tym w Teatrze Telewizji – w 1981 r. zagrał w Przedwiośniu reżyserowanym przez Wojciecha Solarza, grając główną rolę. Ma na koncie także współpracę z wymienionymi teatrami z Warszawy: Kwadrat, Dramatyczny, Na Woli, Syrena, Komedia i Roma.
Obok kariery aktorskiej Tomasz Stockinger zajmuje się też śpiewem. W 2005 r. nagrał płytę pt. Melodią wracasz do mnie. W tym samym roku w ramach albumu Ona i on – duety miłosne wydany został utwór Pogoda na szczęście, który Stockinger wykonuje z Kają Paschalską. Obecnie występuje z programem muzycznym na żywo – najbliższa okazja, by przekonać się o zdolnościach wokalnych i aktorskich Tomasza Stockingera już 6 marca 2021 r. w Kościanie.